Police i vitrine
POLICEPolice svoju primenu nalaze u svim stambenim prostorijama, a kao praktičan, višenamenski komad nameštaja, izazov su za dizajnere. Materijali za izradu polica su raznovrsni. Mogu biti napravljene od punog drveta, iverice, medijapana, stakla, inoksa, pleksiglasa, kovanog gvoždja ili u kombinaciji... Detaljnije
49 - 72 od 115
49 - 72 od 115
Police i vitrine
POLICE
Police svoju primenu nalaze u svim stambenim prostorijama, a kao praktičan, višenamenski komad nameštaja, izazov su za dizajnere. Materijali za izradu polica su raznovrsni. Mogu biti napravljene od punog drveta, iverice, medijapana, stakla, inoksa, pleksiglasa, kovanog gvoždja ili u kombinaciji više materijala. Oblik i materijal se najčešće prilagođavaju ostalom nameštaju, ali mogu biti izvedene i kao samostalan, nezavisan element u prostoru, pogotovo kada se enterijer uređuje kombinacijom različitih stilova. Police u dnevnom boravku mogu biti postavljene na centralni zid pa zajedno s TV uređajem stvoriti celovit element. Mogu se postavljati iznad garnitura, pored kamina ili samostalno na zidu u punoj ili segmentnoj dužini. U zavisnosti od raspoloživog prostora i potreba, postavljaju se se nisko horizontalno, visoko vertikalno, ili u kombinaciji.
Funkcija polica u prostoru je višestruka. Jednostavna, ali toliko praktična, postala je nezamenjiv element u kreiranju prostornog izražavanja. Iako se zatvoreni elementi s policama ponekad čine praktičnijim zbog održavanja i mogućnosti zaklanjanja neželjenih predmeta od direktnog pogleda, otvorene police naglašavaju i oslobađaju velike zatvorene ploče, daju im dinamiku, izražaj i postaju postolja umetničkih dela, porodičnih fotografija i drugih dragih predmeta, koje rado gledate u svojoj blizini.Živite u malom stanu. Nedostaje vam prostora za knjige. Nudimo rešenje. Uz malo mašte i veoma malo ulaganja moći ćete na zid da „okačite“ svoje omiljene knjige. Prednost polica za knjige nije samo u ekonomičnosti nego i u nečem drugom. Prašina se lako briše, stranice knjige teško da je mogu „usisati“ jer stoje vertikalno a vi ćete uvek moći da izvučete omiljenu knjigu. Ovakav stalak za knjige možete da montirate u sobi, pored kreveta, pored prozora ili gde god vam odgovara.
Proizvedene od drveta, ove police su raznovrsne, što je veoma bitno za moderne enterijere. Prava lepota ovog modularnog zidnog sistema jeste: napravite zidne police koje odgovaraju samo vašem enterijeru u vašim potrebama. Sve što je potrebno da uradite kod ovih polica prilikom postavljanja jeste da maksimalno uključite maštu. Sakupite sve knjige koje pronađete po kući. Napravite gomilu na sredini sobe. To je najbolji početak za uspostavljanje reda među naslovima. Počinite sa sortiranjem "u grubo": priručnici, kuvanje, beletristika. Ako neke naslove ne znate gde da smestite stavite ih na posebnu gomilu. Unutar svake kategorije napravite i nekoliko podkategorija. Zatim se vratite na nerazvrstanu gomilu, pronađite knjigama mesto u nekim podkategorijama. Ako je moguće kategorije držite zajedno, a podkategorije na zasebnim policama. Grupišite knjige po autoru abecednim redom. Ne zamarajte se veličinom knjiga! Radije razmislite o slaganju knjiga u dva reda, po dubini. U tom slučaju, knjige mekog omota držite ispred. Ako imate puno malih, meko ukoričenih knjiga, jednako ili podjednako velike, položite ih jednu na drugu, koricom prema vama. Osim što ćete ih lakše pronaći, neće se izgužvati. Razmislite koje su to knjige za koje želite da su uvek vidljive. Vaša biblioteka puno govori o vama, a vaši gosti sigurno će rado zaviriti među knjige. Dakle, možda želite da zadržite svoju omiljenu beletristiku, jeftinu letnju literaturu, knjige o zdravstvenim problemima, ali na manje vidljivim mestima. Za to, na primer, postoje zatvorene police, dok je izložbeni prostor rezervisan za izlaganje javnosti isključivo kvalitetne literature.