Pribor za poliranje

Kada govorimo o priboru za poliranje najpre je potrebno reći šta zapravo predstavlja proces poliranje. Da bismo uopšte govorili o alatima koji se koriste u procesu poliranja važno je znati da je poliranje postupak koji znači skidanje čestica i najfinije... Detaljnije
Gumeni disk 90mm KS TOOLS - proizvod na akciji
akcija

Gumeni disk 90mm KS TOOLS

2.100,00 RSD
790,00 RSD
Navlaka za poliranje 178mm vuna Womax - proizvod na akciji
akcija

Navlaka za poliranje 178mm vuna Womax

1.123,00 RSD
960,00 RSD

Pribor za poliranje

Pribor za poliranje

Kada govorimo o priboru za poliranje najpre je potrebno reći šta zapravo predstavlja proces poliranje. Da bismo uopšte govorili o alatima koji se koriste u procesu poliranja važno je znati da je poliranje postupak koji znači skidanje čestica i najfinije obrađivanje površina. On se koristi najčešće zbog estetskih razloga i to prilikom početaka oksidacije određenih površina. Da bi se sprečio proces oksidacije i da bi se pospešila reflektujuća površina i njene osobine koristi se poliranje. Poliranje se takođe koristi i za smanjenje trenja a u medicini se poliranjem čiste instrumenti. 

Što se tiče metalurgije poliranje se koristi za stvaranje ravnih površina koje nemaju određene nepravilnosti na sebi čak i kada se posmatraju pod mikroskopom. U automobilizmu tj. u granama koje se bave održavanjem automobila takođe se upražnjava poliranje i to najčešće u vidu čišćenja površiuna. Poliranje se može smatrati određenim procesom koji se događa nakon brušenja kao najfinalniji rad. Postupak se sastoji u tome što postoji trenje između površine koja se polira i alata koji služi za poliranje. 

Posredstvom velike brzine i često određenih pomagala u vidu abraziva ili maziva dolazi se do uglačavanja površina. Alati koji se koriste prilikom poliranja su raznovrsni ali se najčešće koriste mekani kolutovi. Kolutovi i abrazivi se određuju u zavisnosti od materijala površine koja se polira. Kolutovi mogu biti od drveta ili od kože ali se veoma često koriste i materijai poput tkanine, plastike ili papira. Guma i vuna takođe nisu isključeni materijali od kojih se prave kolutovi za poliranje. 

Kao najkorišćeniji materijali pominju se  pamučni, vuneni i platneni kolutovi. Jedno od poznatijih ugradnih sredstava za poliranje jeste takozvani gumeni tanjir za poliranje. On se čak može ugrađivati i na glavu brusilice umesto ploče što u mnogome olakšava posao, jer se broj obrtaja koji obezbeđuje ova alatka često smatra pogodnim za najzahtevnija poliranja. Od jagnjeće vune često se prave veoma podesne navlake za uređaje koji služe za poliranje. Sve ovo može se nabaviti na našem mestu po veoma prihvatljivim cenama.