Slušalice bežične

O slušalicama smo već mnogo govorili. Pominjali smo ih u najrazličitijim kontekstima i shvatili svu njihovu svrhu. Valja se na trenutak podsetiti svih onih slušalica koje smo pomenulii kako bismo mogli da govorimo o ovoj posebnoj a opet tako opštoj... Detaljnije

Slušalice bežične

Bežične slušalice

O slušalicama smo već mnogo govorili. Pominjali smo ih u najrazličitijim kontekstima i shvatili svu njihovu svrhu. Valja se na trenutak podsetiti svih onih slušalica koje smo pomenulii kako bismo mogli da govorimo o ovoj posebnoj a opet tako opštoj kategoriji o kojoj je reč. Dakle slušalice smo pominjali kada smo govorili o hendsfri uređajima koji se koriste u kolima. Tada su na tapetu bile slušalice koje korsite bluetooth tehnologiju. 

Takođe smo imali razmatranja slušalica koje služe za slušanje muzike sa raznih multimedijalnih uređaja. U tom kontekstu su bile pominjane naglavne slušalice i ušne slušalice. Tada smo svakako kroz nekoliko rečenice provukli u jako popularnem posebno među studentima, slušalice koje se nazivaju bubicama. Govorili smo i o slušalicama koje pospešuju online komuniikaciju. U tom kontekstu pomenusmo one slušalice koje smo prvi put viđali na filmovima u avionskim kabinama. 

To su slušalice sa mikrofonom. I u svom tom govorkanju o slušalicama nekako smo uvek imali na umu one slušalice koje se korsite uz određeni drugi uređaj i koje su sa njim povezane a čime bi drugo nego kablima. Ova kategorija može se reći objedinjuje sve slušalice koje smo do sada pomenuli ali na izvestan način pravi distinkciju od svih njih. 

Koja je to osnovna razlika između slišalica koje smo pominjali i ovih koje opisujemo možda najbolje govori ime same ove kategorije. Slušalice koje se nazivaju bežičnim slušalicama su slušalice čije ime kaže da ne koriste kablove. Bežične slušalice su slušalice koje se na poseban način povezuju sa određenim prijemnim uređajem. Ovakve slušalice koriste posebnu tehnologiju prenosa podataka . 

Takva tehnologija najčešće se naziva bluetooth tehnologija. Na osnovu bežičnog slanja talasa veoma je lako proslediti informacije audio tipa sa uređaja do slušalica. Dovoljno je da slušalice imaju prijemnik a da se odašiljač nalazi na nekom od uređaja. Osim estetskog ovakav način povezivanja ima i veoma funkcionalni smisao jer se čitava konstrukcije kablova izbacuju iz upotrebe. Dometi se naravno mogu razlikovat u  zavisnosti od funkcije i modela slušalica.