USB Flash memorija
USB fleš memorija predstavlja elektronski medij koji služi za prenos i skladištenje informacija do određenog kapaciteta. Podaci se na ovom uređaji mogu iznova stavljati i brisati putem reprogramiranja.Fleš memorija se razvila iz takozvanog EEPROM-a što znači električno izbrisiva programabilna memorija... Detaljnije
25 - 48 od 183
Xwave Twister USB 4GB ,black (PE bag)
546,00 RSD
USB Flash memorija Cruzer Blade teardrope micro 2G SanDisk
599,00 RSD
- USB Flash memorija Cruzer Blade teardrope micro 2G SanDisk rasprodat
- USB Flash memorija Cruzer Blade teardrope micro 4G SanDisk rasprodat
- USB Flash memorija Cruzer Blade teardrope micro 8G SanDisk rasprodat
- USB Flash memorija Cruzer Blade teardrope micro 16G SanDisk rasprodat
- USB Flash memorija Cruzer Blade teardrope micro 32G SanDisk rasprodat
USB Flash memorija Cruzer Switch 2GB SanDisk
599,00 RSD
USB Flash memorija Cruzer Edge 4Gb SanDisk
679,00 RSD
Flash memorija USB C400 8GB (siva) EMTEC
699,00 RSD
Xwave Office USB 4GB, blue, plastic box
739,00 RSD
25 - 48 od 183
USB Flash memorija
USB flash memorija
USB fleš memorija predstavlja elektronski medij koji služi za prenos i skladištenje informacija do određenog kapaciteta. Podaci se na ovom uređaji mogu iznova stavljati i brisati putem reprogramiranja.
Fleš memorija se razvila iz takozvanog EEPROM-a što znači električno izbrisiva programabilna memorija samo za čitanje. Postoje dve glavne vrste fleš memorija ali su sve svedene na isti način skladištenja podataka. Razlika između Eproma i takozvanog NAND.a je u tome što je kod EPROM-a pre ponovnog dodavanja sadržaja prethodni morao biti potpuno izbrisan.
Ono što se danas u žargonu naziva “fleška” koristi se za prebacivanje sadržaja sa jednog računara na drugi uz pomoć USB porta. Nekada se memorija na fleš memorijama merila u megabajtima dok danas imamo fleš memorije i od po više desetina gigabajta.
Ovaj medijum za skladištenje digitalnih podataka trenutno je baziran na memoriji NAND tipa. Fleš memorije imaju izlazni priključak USB tipa koji može nesmetano da komunicira sa računarom. Ovakav način komunikacije nastao je još 1998. godine od strane korporacije IBM. Nešto što bi se moglo smatrati pretečom ili pandanom popularnim “fleškama” ili “fleševima” bile bi diskete ili diskovi. Ipak USB fleš memorija predstavlja daleko jednostavniji uređaj za korišćenje koji vam može biti dostupan u svakoj situaciji. Fleš memorije su male i vrlo lake za koriščenje. Možete ih nositi u novčaniku ili kao privezak na ključevima. USB fleš memorije podržavaju najrazličitije brzine prenosa informacija i mogu se naći u opsegu od 128 megabajta pa čak i do jedan terabajt.
Izvor energije ovog uređaja je upravo uređaj na koji se priključuje pa nema potrebe dase fleš memorija dodatno puni.
Savremeni televizori i muzički uređaji imaju podršku za ovaj tip digitalne komunikacije pa sada filmove koje daunloudujemo sa interneta možemo gledati na plazma ili LCD televizorima.
USB fleš memorije nisu samo obični uređaji koji se suvoparno nižu kao jedan te isti dizajnirani proizvod.
Fleš memorije podležu različitim varijacijama i improvizacijama u dizajnu. Danas se fleš memorije prave od različitih materijala kao narukvice, privesci ali i u drugim oblicima, bojama i veličinama.